5Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ LEAGUE OF LEGENDS TOURNAMENT BY INSPOT: ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Βρισκόμαστε και επίσημα πλέον στην τελική φάση του 5ου Πανελληνίου League Of Legends Tournament της inSpot. Οκτώ ομάδες κατάφεραν να εξασφαλίσουν από ένα εισιτήριο και θα τεθούν αντιμέτωπες διεκδικώντας χρηματικά έπαθλα άνω των 4.000€, συν 15.000€ υποτροφιών που θα δοθούν αποκλειστικά από τη φροντιστηριακή αλυσίδα Διακρότημα.

Εκεί μικροί και μεγάλοι θα έχετε την ευκαιρία να φωτογραφηθείτε με τους καλύτερους Έλληνες παίκτες, να παρακολουθήσετε ζωντανά το Live Streaming, καθώς και να πάρετε μέρος σε πολλές κληρώσεις.

Στο Event μεταξύ άλλων, Razer & Anime House φρόντισαν να υπάρχουν δωράκια για όλους εσάς, ενώ η Redbull μέσω των ενεργειακών της ποτών θα δώσει άλλο τόνο στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Η ομάδα των Unboxholics θα βρίσκεται εκεί, καλύπτοντας την διεξαγωγή του Event καθ’όλη την διάρκειά του.

Σας περιμένουμε λοιπόν, στα inSpot Πανόρμου και inSpot Ροτόντας στις 10&11 Ιανουαρίου!


Red Bull Energy Drink

Prizes:

1η θέση: 2.500€ + 15.000€ υποτροφίες ( Διακρότημα )
2η θέση: 1.000€
3η θέση: 500€
4η θέση: 5 Razer Goliathus Medium Speed
5η θέση: (3200 RP + Triumph Ryze)/ανά παίκτη
6η θέση: 2400 RP/ανά παίκτη
7η θέση: 1600 RP/ανά παίκτη
8η θέση: 800 RP/ανά παίκτη

ROSTERS

 

ON TOP

Top / Nasos “NaSoMaNiAC” Bouboulis (Αθήνα)
Jungle / Dimitris “Rrrawrrrrrrrrrrr” Kouloubis (Αθήνα)
Mid / Stelios “R1ou” Athanasiadis (Αθήνα)
Marksman / Fotis “HeaveN” Kostoulas (Αθήνα)
Support / Alexandros “EleAle” Eleftheriadis (Αθήνα)

VOID GAMING

Top / Alex “Godlikekillerx” Zorba (Αθήνα)
Jungle / Babis “OwNeRFtW” Raftopoulos (Αθήνα)
Mid / Spyros “Fearless” Papanikolaou (Αθήνα)
Marksman / Hlias “DoublePrince” Soulkas (Αθήνα)
Support / Nikos “Oath” Charalampelis (Αθήνα)

DIFFERENT DIMENSION

Top / Christoforos “DD Lady Warrior” Kleiwths (Θεσσαλονίκη)
Jungle / John “AnOnPsYcKo” Kounelis (Θεσσαλονίκη)
Mid / Giannhs “Dom1 Le Playa” Vorgazlis (Θεσσαλονίκη)
Marksman / Stratos “DD CidRaynes” Oikonomopoulos (Θεσσαλονίκη)
Support / Dimos “DD PandaLife” Dimitriadis (Θεσσαλονίκη)

METAL EDGE GAMING

Top / Vaios “GM Lunny” Dimzas (Θεσσαλονίκη)
Jungle / Kwsths “BDC TanaCCe” Siras (Αθήνα)
Mid / Stavros “Lovelish” Stergiou (Θεσσαλονίκη)
Marksman / Markos “Flawlesss” Gerges (Αθήνα)
Support / Kosmas “kobasss7” Psarris (Αθήνα)

NO HATE BOYS

Top / Vaggelhs “The Last Korean” Ntzogias (Αθήνα)
Jungle / Hlias “xDjiNN” Lebenths (Αθήνα)
Mid / Panagiwths “Sir Tython” Kompothekras (Αθήνα)
Marksman / Hlias “Gagai Ov3rKiLL” Krionas (Θεσσαλονίκη)
Support / Giwrgos “BurstedLoL” Koutroufatsos(Αθήνα)

DEMOLITION FALCONS

Top / Marios “HúckerGG” Athanasiadis (Αθήνα)
Jungle / Savvas “Shoryu” Houlakis (Αθήνα)
Mid / Thomas “Deathmàrked” Tantaroudas (Αθήνα)
Marksman / Christos “C0llide” Tsiamis (Αθήνα)
Support / Aleksandros “Praestantia” Stamatakis (Αθήνα)

ZOUMEROI

Top / Thodoris “Joilain” Xristoforidis (Αθήνα)
Jungle / Dimitris “Mitsel” Galinos (Αθήνα)
Mid / Antreas ” BenderGeorge” Kaukis (Αθήνα)
Marksman / Orestis “DiveIn” Antonopoulos (Θεσσαλονίκη)
Support / Aleksandros “DiveOut” Skourths (Θεσσαλονίκη)

WIPE YOUR SMILE

Top / Kosmas “ihack” Mpokias (Αθήνα)
Jungle / Marios “cupra400whp” Kounoupiwths (Αθήνα)
Mid / Xrhstos “Saner” Nikolakopoulos (Αθήνα)
Marksman / Petros “Sphinx” Tarenidis (Αθήνα)
Support / Alexandros “Wrathandlust” Fragkos (Αθήνα)

 
 

Προγραμμα Σαββατου:

12:00 / Match 1 (Group A) On Top vs. No Hate Boys – Void Gaming vs. Demolition Falcons
13:00 / Match 1 (Group B) Different Dimension vs. Zoumeroi – Metal Edge Gaming vs. Wipe your smile
14:00 / Match 2 (Group A) On Top vs. Demolition Falcons – Void Gaming vs. No Hate boys
15:00 / Match 2 (Group B) Different Dimension vs. Wipe your smile – Metal Edge Gaming vs. Zoumeroi
16:00 / Match 3 (Group A) On Top vs. Void Gaming – No Hate boys vs. Demolition Falcons
17:00 / Match 3 (Group B) Different Dimension vs. Metal Edge Gaming – Zoumeroi vs. Wipe your smile

Προγραμμα Κυριακης:

11:00 / Semifinal A (Best of 3) Group A – Θέση 1 vs. Group B – Θέση 2
14:00 / Semifinal B (Best of 3) Group B – Θέση 1 vs. Group A – Θέση 2
17:00 / Final (Best of 5) Νικήτρια ομάδα Semifinal A vs. Νικήτρια ομάδα Semifinal B

Ολόκληρη την online κάλυψη του Event έχει αναλάβει ο Official Streamer της inSpot, Moo, σε συνεργασία με Guests του χώρου.

Watch live video from Moo_lol on www.twitch.tv